Nowe scenariusze zwiedzania Starych Powązek

„Opieka nad osieroconym dzieckiem wymaga szczególnej wrażliwości i czułości. Musi być także prowadzona mądrze” – takimi ideami kierował się Kazimierz Jeżewski, jeden z bohaterów nowej tematycznej ścieżki „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.” Sylwetki pedagogów przełomu XIX  i XX wieku.Jeżewski angażował się w opiekę nad osieroconymi dziećmi i zakładał nowe, zupełnie inne sierocińce. Założeniem takich placówek było stworzenie namiastki rodziny. Pod opieką przybranej matki wychowywało się kilkoro osamotnionych dzieci. Oznaczało to rewolucję wobec wcześniejszej koncepcji umieszczenia sierot w zakładach przypominających koszary o surowej dyscyplinie, pod strażą personelu nie posiadającego specjalnych kwalifikacji.

Równie niezwykłe historie można poznać w innych, nowo stworzonych ścieżkach edukacyjnych. Opowiadają one o: filantropach, którzy dzielili się swoim majątkiem i działali na rzecz innych; o warszawskich kompozytorach; artystach doby klasycyzmu, romantyzmu i realizmu; malarzach oraz ludziach, którzy tworzyli muzyczną Warszawę.

Nad procesem powstawania każdej ścieżki czuwają specjaliści z różnych dziedzin.

Dzięki temu możemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do skorzystania z coraz większej i ciekawszej bazy wiedzy na temat Starych Powązek i osób na nich pochowanych, szkoły do rezerwacji bezpłatnych lekcji, czy spaceru z aplikacją.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia Fundacji PKO Banku Polskiego. To dzięki naszym partnerom możemy stale rozwijać naszą ofertę edukacyjną, by stale móc popularyzować wiedzę o Starych Powązkach. Nie tylko wśród uczniów.

Zachęcamy do pobrania aplikacji ze sklepów i samodzielnego poznawania polskiej historii z tym niecodziennym przewodnikiem:

Android: https://play.google.com/store/search?q=stare%20pow%C4%85zki&c=apps&hl=pl

iOS: https://apps.apple.com/pl/app/stare-powązki/id1590898184

Zachęcamy również do rezerwacji bezpłatnego spaceru z przewodnikiem: