Rozwijamy aplikację mobilną „Stare Powązki”

Dostępna bezpłatnie aplikacja „Stare Powązki” zawiera szlaki tematyczne prowadzące odwiedzających nekropolię śladem osób spoczywających na Starych Powązkach. Zawiera historię nekropolii oraz krótki opis sztuki sepulkralnej, wraz z jej symboliką od XVIII do XXI wieku. Przedstawiliśmy również krótki opis wyzwań jakie stawiamy przed konserwatorami dział sztuki, którzy chcąc zachować zabytki Starych Powązek jak najdłużej w możliwie niezmienionej formie, podejmują nierówną walkę ze skutkami niszczycielskiej siły upływającego czasu.

Aplikacja jest innowacyjnym rozwiązaniem pomagającym upowszechniać wiedzę o cmentarzu, ale także przez pryzmat pochowanych na Starych Powązkach osób, o historii nie tylko stolicy, ale również całego kraju. Do dnia dzisiejszego wprowadziliśmy 19 szlaków tematycznych dla uczniów oraz wszystkich zwiedzających Stare Powązki osób. Trwają pracę nad wprowadzeniem kolejnych ścieżek. Będą one związane m.in. z historią kolejnictwa, warszawskich tramwajów, energetyki czy ubezpieczeń społecznych.

Partnerami projektu są: Fundacja PFR, Fundacja PKO BP oraz PZU.

Partnerem technologicznym jest firma Mobter.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!