Wiosenne zapisy na darmowe Lekcje Pamięci na Starych Powązkach.

Lekcje Pamięci to warsztaty w trakcie których opowiadamy o arcydziełach sztuki rzeźbiarskiej, zapomnianych historiach, a przede wszystkim o ciekawostkach i tajemnicach Powązek. Nie boimy się pytań, lekcje są dostosowane do wieku uczniów i podawane są w atrakcyjnej formie spacerów z przewodnikiem.

Lekcje trzymają się podstawy programowej, ale też rozwijają horyzonty dzięki pasjonującym opowieściom.

Naszym celem jest edukacja poprzez odkrywanie fascynujących postaci, bohaterów, sportowców, poetów, naukowców czy rzemieślników warszawskich. Obraz historii miasta zapisany jest na Starych Powązkach – potrafimy to pokazać, bo wszystko jest w zasięgu ręki, a niektóre obiekty nie tylko można, ale i trzeba dotykać czy fotografować.

Lekcje na Starych Powązkach to oferta skierowana głównie do szkół i nauczycieli, ale także dla zorganizowanych grup młodzieży. Spacer z przewodnikiem trwa 90 minut. Do każdej lekcji został opracowany scenariusz, który jest do pobrania na stronie fundacja.stare-powązki.pl

Fundacja Stare Powązki oferuje  ponad 30 obszarów tematycznych opisujących na przykład polskie Oświecenie, świat Wokulskiego, polski wkład w naukę, osobowości Warszawy XVIII i XIX wieku, a także historię klubu piłkarskiego Legii Warszawa.

Rezerwacje lekcji na Starych Powązkach możliwe są poprzez stronę internetową: edukacja.stare-powazki.pl/lekcje

Zapraszamy do współpracy!

Szlaki edukacyjne po Starych Powązkach:

1. Wokół polskiego Oświecenia.
  2. My z Napoleonem, Napoleon z nami.
  3. Szlakiem postaci z wiązanych z Fryderykiem Chopinem – cmentarz Stare Powązki.
  4. Świat Wokulskiego – zesłańcy, rzemieślnicy, kupcy, arystokracja.
  5. Od kołyski na Freta do Instytutu radowego – Warszawa Marii  Skłodowskiej Curie.
  6. Z ziemi obiecanej do Polski – od Merliniego do Kawai Hiroyuki.
  7. Rząd dusz – śladami ludzi pióra.
  8. Przestrzeń wolności – teatr, muzyka, film – okres międzywojenny     1918-1939.
  9. Ci wspaniali mężczyźni wieku pary i elektryczności. Inżynierowie i technicy.
  10.  Od pięciu poległych do księdza Niedzielaka. Historia powązkowskich pomników.
  11.  Mędrca szkiełko i oko czyli polski wkład w naukę.
  12. Towarzyszki broni
  13. Działaczki społeczne
  14. Od muszkietu do samolotu. Powązkowska historia wojskowości.
  15. Zasłużeni w budowaniu niepodległej Polski po 1918 r.
  16. Powązki jako galeria rzeźby polskiej – na wybranych przykładach.
  17. Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat.
  18. Osobowości warszawy z XVIII i XIX wieku.
  19. Nie tylko Jan Bytnar. Różne losy więzionych na Pawiaku
  20. Ludzie kolei żelaznych spoczywający na Starych Powązkach
  21. ZUS niedocenione dziedzictwo
  22. Powstanie styczniowe 1863-1864 r.
  23. Tramwajem pojechać w Aleje.
  24. Wynalazcy i przedsiębiorcy – twórcy polskiego przemysłu
  25. Polska zbrojna – zasłużeni dla przemysłu zbrojeniowego