Fundacja PGZ i Fundacja Stare Powązki wspólnie tworzą ścieżkę edukacyjną upamiętniającą polską myśl techniczną i czyn niepodległościowy

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) oraz Fundacja Stare Powązki ogłaszają z dumą swoją współpracę mającą na celu stworzenie ścieżki edukacyjnej poświęconej polskiej wojskowości, myśli technicznej oraz czynowi niepodległościowemu. Odkryj polską historię na Starych Powązkach – zobacz wystawę, skorzystaj z aplikacji, weź udział w bezpłatnych lekcjach dla grup szkolnych.

Dzięki hojności Fundacji PGZ, udało się sfinansować opracowanie tego niezwykłego projektu, który pozwoli przyszłym pokoleniom lepiej zrozumieć m.in. znaczenie osiągnięć polskich konstruktorów wojskowych i wynalazców broni. Ta unikatowa ścieżka edukacyjna przenosi nas w świat niepodległościowej walki i technicznych osiągnięć, ukazując niezwykłe losy osób spoczywających na Starych Powązkach. Jednymi z wybitnych konstruktorów byli Piotr Apolinary Wilniewczyc oraz Jan Skrzypiński – twórcy słynnego pistoletu VIS. Ich osiągnięcia oraz wspomnienia innych bohaterów stają się teraz dostępne w zasięgu ręki.

Dzięki istniejącej już aplikacji „Stare Powązki”, każdy będzie miał możliwość samodzielnego zwiedzania cmentarza, odkrywając historię tych niezwykłych postaci. To nowoczesne narzędzie umożliwi łatwy dostęp do wiedzy o bohaterskich czynach, które przyczyniły się do kształtowania naszej niepodległej ojczyzny. W ramach programu, Fundacja PGZ oraz Fundacja Stare Powązki, zorganizowane zostaną także bezpłatne lekcje dla grup szkolnych. To doskonała okazja, by młode pokolenia miały możliwość bliższego spotkania z polską historią i zrozumienia jej głębszego kontekstu.

Na samym początku tego niezwykłego projektu, na murze Starych Powązek, zostanie otwarta specjalna wystawa. Jej celem będzie zachęcenie do wejścia na teren Starych Powązek i rozpoczęcia fascynującej podróży po historii Polski. Wystawa ta, otwiera dodatkowy wymiar opowieści o tych, którzy oddali życie w służbie dla ojczyzny. Dzięki niej, odwiedzający będą mogli poznać bardziej szczegółowe informacje o życiu i dokonaniach tych wybitnych postaci. Fundacja PGZ oraz Fundacja Stare Powązki są dumne, że mogą wspólnie oddać hołd polskim bohaterom, którzy przyczynili się do naszej niepodległości oraz rozwoju technicznego. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym projekcie edukacyjnym.