Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna „Stare Powązki” powstała po to, aby ułatwić odnajdowanie oraz zwiedzanie grobów na terenie cmentarza. Jej użytkownicy mogą nie tylko szybko wyszukać jeden z ponad siedemdziesięciu tysięcy znajdujących się na cmentarzu grobów, lecz także – dzięki funkcji geolokalizacji – z łatwością dotrzeć w miejsce, w którym się on znajduje.

Aplikacja zawiera informacje na temat historii cmentarza oraz jego bogatej symboliki sakralnej i historycznej, ale przede wszystkim umożliwia zwiedzanie nekropolii jedną z dostępnych tras tematycznych Do każdej z nich przypisane są stosowne informacje kontekstowe oraz rozbudowane biogramy osób związanych z motywem przewodnim wybranej ścieżki.

Aplikacja powstała i jest systematycznie rozwijana dzięki partnerom projektu, którymi są: Fundacja Orlen, Fundacja KGHM, Fundacja ARP, PZU, Fundacja PKO BP, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja PFR.