Pomoc dla Ormian wkrótce trafi do potrzebujących

Żywność i środki higieniczne zakupione dla potrzebujących Ormian, którzy uciekli z Górskiego Karabachu zostały przekazane.

Wsparcie humanitarne zakupione przy wsparciu Fundacji PZU, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz Fundacji Alior Bank SA jest przeznaczona dla Ormian, którzy pod koniec ubiegłego roku masowo uciekali w obawie przed prześladowaniem ze strony Azerbejdżanu.

Do ubogiej Armenii uciekła cała ormiańska społeczność z Górskiego Karabachu, exodus objął według szacunków około 120 tysięcy osób. We wrześniu 2023 roku Azerbejdżan odzyskał kontrolę nad enklawą – Górskim Karabachem. Ludzie opuścili swoje domy, pozostawiając dorobek całego życia.

Obok sytuacji politycznej, organizacje międzynarodowe alarmują, że ubogiej Armenii grozi katastrofa humanitarna. Potrzeby są ogromne, a w pomoc uchodźcom z Górskiego Karabachu zaangażowała się Fundacja Stare Powązki wraz z Parafią Świętego Karola Boromeusza w Warszawie oraz Fundacja Wiewiórki Julii.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w organizacji pomocy humanitarnej.