Film dokumentalny o Starych Powązkach

Fundacja we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej zrealizowała film dokumentalny o Starych Powązkach.

Motywem przewodnim filmu jest ukazanie piękna nekropolii w szacie czterech pór roku, a także ożywienie pamięci o osobach, które odcisnęły swoje piętno na polskiej kulturze i świadomości narodowej. Obraz jest reżyserowany przez Anetę Kopacz, autorkę wielokrotnie nagradzanego filmu „Joanna”, który otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny”. Materiał filmowy ilustruje muzyka skomponowana przez Leszka Możdżera, wybitnego pianistę.

Partnerami tego projektu są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundacja Orlen, Fundacja PGNiG, Fundacja Energa, Fundacja Orlen dla Pomorza oraz Fundacja PZU.