Kolejna wystawa na murze Starych Powązek.

Fundacja Stare Powązki wraz z Fundacją a Banku Pekao przygotowała kolejna wystawę na murze Starych Powązek. Dzięki współpracy obu Fundacji przechodnie mogą podziwiać piękne zdjęcia autorstwa najstarszej wciąż działającej warszawskiej nekropolii.

Przedstawiają one widoki tej niezwykłej nekropolii. Wystawa jest jedną z wielu jakie można było dotychczas obejrzeć na powązkowskim murze. Niektóre z nich prezentują cmentarne motywy nawiązujące do rocznic czy wydarzeń inne jak obecna wystawa pokazują urok tego niezwykłego miejsca tak ważnego dla naszej historii i kultury.

To kolejne wspólne działanie obu fundacji. Wcześniej między innymi fundacja banku Pekao sfinansowała ścieżkę edukacyjną oraz lekcję dla młodzieży szkolnej na Starych Powązkach. Wszystko to jest częścią aktywności Fundacji Stare Powązki, która prowadzi działania mające na celu nie tylko zachowanie w jak najlepszym stanie cmentarza, ale również popularyzować wiedzę o nim i jego znaczeniu. Jest to możliwe dzięki partnerom takim jak Fundacja Banku Pekao S.A..

Szczególnie chcemy podziękować prezesowi Fundacji Banku Pekao S.A. Rafałowi Utrackiemu za nieocenioną pomoc na wszystkich etapach realizacji projektu.