Wsparcie dla Ormian z Górskiego Karabachu

Fundacja Stare Powązki zajmuje się popularyzacją wiedzy i opieką na najstarszą, wciąż istniejącą warszawską nekropolią. Na co dzień nasze działania skupiają się na renowacji zabytków Starych Powązek oraz propagowaniu wiedzy o tym niezwykłym miejscu.

Kultura, historia czy edukacja są dla nas niezwykle ważne, jednak czasem trzeba pomóc tym, którzy tego potrzebują. Tak stało się w przypadku Ormian, którzy musieli uchodzić z Górskiego Karabachu.

Dlatego wraz z Parafią Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, Fundacja podjęła się zbiórki środków na potrzeby uchodźców. Praktycznie cała, licząca około 120 tys. osób społeczność musiała opuścić swoje domy w obawie przed wojskiem azerbejdżańskim. Są wśród uchodźców ludzie starsi, rodziny z małymi dziećmi. Swoich rodaków musi przyjąć uboga, sama zagrożona i mająca zaledwie nieco ponad 3 mln mieszkańców Armenia.

Sytuacja uchodźców jest wyjątkowo ciężka. Po długotrwałej blokadzie Górskiego Karabachu, w wyniku której nie docierały tam leki i żywność w dostatecznych ilościach, są często niedożywieni i chorzy. Niektórzy z nich wymagają szczególnej opieki.

Ludzie, którzy musieli porzucić cały swój dobytek i dorobek życia potrzebują dziś praktycznie wszystkiego. Jednak najpilniejsze potrzeby obejmują odzież i żywność. Armenia pomimo ogromnej mobilizacji i ofiarności mieszkańców nie jest w stanie zapewnić wszystkich niezbędnych do przetrwania dóbr, ani dostatecznej opieki.

O wsparcie zwróciliśmy się do firm, które rozumieją, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi, w tym wypadku uchodźcami z Górskiego Karabachu. Środki te pomogą nie tylko przetrwać, ale mogą uratować niektórym ludziom życie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Fundacji PZU, Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza oraz Fundacji Alior Banku.

Pragniemy również podziękować Emmie Kiworkowej, lekarce i działaczce społecznej oraz Księdzu Leszkowi Kryży, bez których nasze działania nie byłyby możliwe.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć akcję pomocy dla ofiar konfliktu w Górskim Karabachu, uruchomiona została zbiórka:

https://www.siepomaga.pl/armenia

bądź można przekazać środki na specjalne konto:

Parafia Św. Karola Boromeusza w Warszawie, ul. Powązkowska 14, 01-797 Warszawa

94 1500 1012 1210 1016 4176 0000

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób

Wyświetl statystyki i reklamy

Promuj post

Wszystkie reakcje:

44